W tegorocznej edycji Zwierciadeł w gronie jury profesjonalnego swoją obecnością zaszczycą nas:

Poznajmy pierwszą osobę, która zasiądzie w Jury Profesjonalnym 18 edycji Lubelskich Spotkań Teatralnych ,,Zwierciadła”:

Katarzyna Kotarska – menedżerka projektów kulturalnych, tutorka, koordynatorka programu Lato w teatrze w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Wspiera także społeczności lokalne, domy kultury i biblioteki realizując projekty społeczno-kulturalne. W latach 2015-2021 była dyrektorką Centrum Kultury Gminy Jabłonna. Ze Zwierciadłami związana od lat w każdej możliwej formie: gdy chodziła do Zamoya wystawiała spektakl, potem organizowała ten festiwal, nastpnie z ramienia Fundacji Teatrikon wspierała przez lata jego rozwój wdrażała bliźniaczy festiwal w Rzeszowie. Była też członkini jury. Uważa że teatr, kultura i sztuka są narzędziami zmian społecznych.

W tym roku ponownie w gronie Profesjonalnego Jury XVIII Lubelskich Spotkań Teatralnych Zwierciadła zasidzie ks. dr Mariusz Lach, który jest z nami już od XI edycji festiwalu.

Ks. dr Mariusz Lach to charyzmatyczny ceniony w Lublinie i poza nim animator życia kulturalnego i teatralnego . Salezjanin, adiunkt w Katedrze Dramatu i Teatru KUL, znany scenarzysta i reżyser, twórca oraz dyrektor rozpoznawalnego w całej Polsce Teatru ITP. Autor kilkunastu inscenizacji, prezentujących różne formy i gatunki dramatu.

Poznajmy ostatni osobę, która dołączy do grona jury XVIII Spotkań Teatralnych Zwierciadła.

Pan Mieczysław Wojtas to założyciel, kierownik artystyczny i reżyser Teatru Panopticum, działajcego przy Młodzieżowym Domu Kultury Pod Akacją w Lublinie. Szef jak mówią o swoim mistrzu aktorzy Teatr Panopticum to niezwykła osobowość artystyczna, wychowawca wielu pokoleń sztuki teatralnej. Panopticum to prawdziwa kuźnia talentów przez które przewinęły się rzesze młodych ludzi, a wielu z nich zostało profesjonalnymi aktorami, reżyserami, bądź krytykami teatralnymi. Mieczysław Wojtas jest, autorem scenariuszy i reżyserem większości przedstawień Panopticum. Chętnie sięga po literaturę także klasyczną jak Wiliama Szekspira. Bardzo często tkanką słowną spektakli Panopticum jest jednak poezja. Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród w tym dwóch „Złotych Masek” zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu czy Nagrody Ministra Edukacji Narodowej  za czytelność przekazu i sprawność warsztatów. W 2018 roku teatr wziął udział w prestiżowym, jubileuszowym XX International Chopin & Friends Festival.

Pan Mieczysław Wojtas to przyjaciel Zwierciadeł, związany jest z naszym festiwalem praktycznie od samego początku. Jako przewodniczcy Jury zawsze służy dobrym słowem oraz merytorycznym wsparciem uczestnikom festiwalu.