Protokół

z posiedzenia Jury XV Lubelskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” 08.03.2018r

Jury w składzie:
• Mieczysław Wojtas – reżyser Teatru Panopticum
• Agata Łukaszewicz – pedagog teatru
• Barbara Żarinow – teatrolog

Po obejrzeniu 12 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

Jury postanowiło również przyznać następujące wyróżnienia:

Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia indywidualne za grę aktorską:
Nagrodę Dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Piotra Franaszka – Stypendium w Lubelskim Studium Teatralnym dla Igi Biaduń za osobowość sceniczną.

Nagrodę indywidualną za scenariusz, reżyserię i grę sceniczną dla Olgi Łukasik w spektaklu „Kartoteka 2018, czyli kim jestem?”

Nagrodę indywidualną za scenariusz i grę aktorską dla Mai Öwe– Larsson w spektaklu „Między piętrami, czyli dramat mocno kryminalny

Wyróżnienie aktorskie dla Julii Urbańskiej w spektaklu „DD – Miłość (…) Nie wiem czy jest? Nozdrza Rozdęta Boga Wietrzą”

Wyróżnienie za grę aktorską dla Darii Pozdniakowej w spektaklu „Między piętrami, czyli dramat mocno kryminalny

Wyróżnienie dla Tomasza Matyska za rolę Jaszy w spektaklu „Pozwól mi”

Ponadto Przewodniczący Jury postanowił przyznać własną  nagrodę Złotą Maskę dla teatru Nic Konkretnego za młodzieńczą radość tworzenia i teatralną pasję we wspólnym kształtowaniu artystycznej formy spektaklu „Pozwól mi” w reż. Natalii Matuszek.

Jury z zadowoleniem dostrzega wysoki poziom spektakli zaprezentowanych w jubileuszowej XV edycji „Zwierciadeł” oraz bogactwo poszukiwań repertuarowych, zarówno w obszarze literatury współczesnej jak i polskiej klasyki dramatycznej oraz autorskich scenariuszy tworzonych zespołowo i indywidualnie.

Jury dziękuje nauczycielom i instruktorom za wzbudzanie wśród młodzieży teatralnych pasji oraz rozwijanie wrażliwości na urodę żywego słowa i rozbudzanie zainteresowań  teatralnych, a młodym twórcom za poszukiwanie nowego języka teatralnego i wsłuchiwanie się w problemy i krzyk współczesnego człowieka. Jednocześnie zachęca młodzież do doskonalenia warsztatu i technik teatralnych.

Jury serdecznie dziękuje Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie za życzliwość, wsparcie oraz chęć kontynuowania pięknej i pożytecznej idei „Zwierciadeł”. Szczególne podziękowania kieruję do Pań: Katarzyny Jóźwik i Anny Maliszewskiej-Pokrzywy za znakomitą organizację, pełne oddanie, umiejętność dzielenia się swoim talentem, wiedzą i doświadczeniem oraz za ciepło, którym obdarzają wszystkich uczestników „Zwierciadeł”. Dziękuję również wolontariuszom, którzy poświęcili swój cenny czas na przygotowanie, pomoc i czuwanie nad sprawnym przebiegiem imprezy. Ich osobista kultura i ciężka praca również przyczyniły się do sukcesu „Zwierciadeł”, które przynoszą zaszczyt Lublinowi, wpisując się na stałe w kulturalny kalendarz miasta, inspirując młode pokolenie do twórczej aktywności.