Ogólnopolskie Spotkania Teatralne “Zwierciadła”

„Sąd Ostateczny”
Spektakl opowiada o Młodym artyście, który zdaje sobie sprawę, ze nie ma konkretnych planów na swoje życie. Jego rozterki wzmacnia fakt, ze przeżywa "blokadę twórczą" przez co nie ma ani weny, ani pomysłów. Załamany idzie spać. Ze snu wybudza go personifikacja jego marzeń, która wraz z uosobieniami jego emocji, rzeczywistości i społeczeństwa będzie próbować wybrać dla niego jak najlepszą ścieżkę kariery.



„Kawa zbrudzona mlekiem”
Całość spektaklu była w kolorze sepii stylizowanej na dawne zdjęcie, jednakże poruszy aktualne problemy takie jak: problem złej strony sławy, kompleksów i zagrożeń w epoce social mediów. Przedstawienie jest nieme, a główną rolę odegra wyraźny ruch sceniczny. Całość uświetni muzyka grana na żywo.

„To się wytnie”
„Teatr Kropka Po Prostu” działa w IX LO od 10 lat. Co roku przygotowuje spektakle autorskie, prezentowane na festiwalach wojewódzkich i ogólnopolskich. Tematyka spektakli zawsze koncentruje się na problemach ważnych i dotyczących życia młodych ludzi, pamięci o przeszłości oraz poszanowania fundamentalnych wartości. Takie tematy podejmuje również spektakl „TO SIĘ WYTNIE”


„Otwórz Drzwi”
Spektakl autorski – Czasami masz dziwne sny, odwiedzają cię postaci z przeszłość, bierzesz udział w wojnach, rewolucjach, rodzisz martwe kurczaki lub latasz na kościach dzika ponad miastem… Nie rozumiesz dlaczego widzisz samą siebie za drzwiami mieszkania. A co jeśli to jest wiadomość? A jeśli jakaś cząstka ciebie woła, żeby ją przytulić i ukochać? I chociaż tak bardzo się boisz, to podchodzisz do tych drzwi, czy odważysz się je otworzyć?

„Polowanie na Czarownice”
Kobiety. Matki, babki, ciotki, siostry, córki, żony. Jednak przez wiele wieków prześladowane i odcinane od edukacji tylko przez wzgląd na ich płeć. Spektakl opowiada o traktowaniu i ograniczaniu kobiet na przestrzeni wieków. Zwraca także uwagę na to jak ważne jest podążanie własną drogą i dążenie do swoich celów mimo przeciwności losu. Wszystkie przedstawione problemy mają wymiar uniwersalny, a sposób ich przedstawienia pozwala zrozumieć, iż problem nie zanika na przestrzeni lat, a jedynie zmienia swoją formę.