Siódmy finał Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych “Zwierciadła” odbył się w dniach od 13 do 15 września 2023 roku w Lublinie.


PROGRAM


13 WRZEŚNIA – ŚRODA

14 WRZEŚNIA – CZWARTEK

15 WRZEŚNIA – PIĄTEK

16 WRZEŚNIA – SOBOTA


GRUPY TEATRALNE I SPEKTAKLE


Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Spektakl „Między mitem a prawdą” w wykonaniu Teatru M.D.K czyli Młode Dzielne Kuropatwy to zabawa konwencją teatralną i tekstem poetyckim. Rodzaj performensu scenicznego. To także pretekst, żeby na nowo zinterpretować mity greckie, zastanowić się czy Minotaur na pewno był okrutnym bykiem, czy może jedynie chłopcem z dysfunkcjami. Albo czy opowieści Odyseusza to prawdziwe morskie przygody czy raczej wymyślone lub zasłyszane z bajek historyjki. I czy da się śpiewać Hymny homeryckie? Zapraszamy na pokład.


Teatr "PaniKa" z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku

Teatr „PaniKa” z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku

Spektakl przygotowany przez Teatr “PaniKa” przewrotnie przenosi nas do świata zwierząt, a dokładnie ptaków. Jest wielowarstwowym przedstawieniem o różnicach tam panujących, braku bliskości, akceptacji i przynależności i naturalnej potrzebie posiadania tego wszystkiego. Czy zatem ludzie i zwierzęta różnią się od siebie tak bardzo? Czy jeden z bohaterów przedstawienia Wróbel-Przemek nie przechadza się gdzieś wśród nas? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć młodzi aktorzy w czasie spektaklu „Dziób w dziób”.


Teatr Kropka Po Prostu IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie

Teatr Kropka Po Prostu z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie

Spektakl “Pszczoły i muchy” Teatru Kropka Po Prostu jest próbą zmierzenia się z fundamentalnym pytaniem ludzkiej egzystencji; fundamentalnym a jednocześnie takim, którego człowiek często nie chce zadawać, ani tym bardziej szukać na nie odpowiedzi.


Teatr Kołowrotek z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Teatr Kołowrotek z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Spektakl  „Tresura” prezentowany przez Teatr Kołowrotek to historia nastolatki cierpiącej na hikikomori. Dziewczyna izoluje się od społeczeństwa w ścianach własnego pokoju. Wycofana społecznie bohaterka utrzymuje kontakt ze światem zewnętrznym jedynie poprzez internet.  Gdy wychodzi ze swojej kryjówki robi to ostrożnie, by nie spotkać domowników.  Co spowodowało obecny stan psychiczny dziewczyny i co jest przyczyną choroby rozpowszechniającej się na świece wśród młodych osób, które odgradzając się od innych, wołają o pomoc?


JURY


Katarzyna Marjasiewicz

Katarzyna Marjasiewicz – inicjatorka powstania Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”, instruktor teatralny, animator i menedżer kultury, neurologopeda, autorka scenariuszy, laureatka wielu nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, koordynatorka Spotkań Teatrów Ulicznych w Świdniku, prowadzi Teatr Puk Puk – Puk oraz Teatr Kto tam?


Wojciech Dobrowolski

Wojciech Dobrowolski – aktor. Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie, gdzie pracuje jako wykładowca zajmujący się kształceniem kompetencji komunikacyjnych. W latach 1982-88 był adeptem w Teatrze imienia Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie od roku 1988 występuje jako aktor. Udział w licznych konferencjach naukowych organizowanych przez Instytut Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie, Lubelską Fundację Rozwoju oraz przez koła naukowe studentów psychologii i pedagogiki.


Marta Ledwoń

Marta Ledwoń – aktorka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Logopedka. Od 2012 roku aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracuje także z Teatrem Starym w Lublinie. Laureatka wielu konkursów wokalnych w tym Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

Swoją wiedzę i doświadczenie sceniczne stale przekazuje młodzieży realizując się jako pedagog.